Návody a rady ohledně plotů


 •  
  10 oblíbených rostlin pro živé ploty

  10 oblíbených rostlin pro živé ploty

  Ještě než se budeme trochu věnovat 10 nejvíce oblíbeným a využívaným rostlinám pro živé ploty, rozdělme si takové oplocení na nízké a vysoké. Pro každý z těchto typů se samozřejmě využívají jiné rostliny, které se buďto tvarují, nebo se nechají volně růst.
 •  
  Betonové a zděné ploty něco vydrží

  Betonové a zděné ploty něco vydrží

  Betonové a zděné ploty jsou nejen vysoce stabilní a odolné, ale také mohou vypadat krásně. Vysoká odolnost i dlouhá životnost jsou pak podpořeny zajímavým stylem, jaký ovšem bude, to záleží na vašem plánování a také na schopnostech řemeslníků. Povězme si něco o obou formách tohoto pevného oplocení.
 •  
  Jak postavit drátěný plot ve svahu

  Jak postavit drátěný plot ve svahu

  Co když potřebujete vybudovat plot ve velmi výrazném svahu, jinak řečeno ve viditelném kopci? Jak například uchytit sloupky oplocení? Jednou z možností je zbudování jakýchsi teras, což ale může být velmi časově i finančně náročné.
 •  
  Jaký typ oplocení kolem objektu zvolit

  Jaký typ oplocení kolem objektu zvolit

  Většinou hovoříme o plotech o výšce od 140 do 190 cm, jaký typ ale zvolit, abyste zbytečně neutratili, při tom ale získali dokonalou ochranu vlastního majetku?
 •  
  Jaké oplocení pro vás bude volbou číslo jedna?

  Jaké oplocení pro vás bude volbou číslo jedna?

  Plot kolem pozemku a domu vám zaručí klidnější spánek, více soukromí a samozřejmě také ochranu proti jakémukoliv cizímu vpádu. Jinak řečeno, pokud máte kvalitní oplocení, velmi to ztěžujete zlodějům i jiným narušitelům.
 •  
  Rozdělení typů plotů a jejich výhody a nevýhody

  Rozdělení typů plotů a jejich výhody a nevýhody

  Oplocení pozemku je bezesporu jednou z důležitých věcí při stavbě domu. Kromě nezvaných hostů ochrání Váš pozemek také před zatoulanou zvěří, v některých případech Vás může zbavit také zvědavých pohledů sousedů. Kromě ochranné funkce má plot však také jistou funkci estetickou, při výběru toho pravého se proto často zaměřujeme nejen na odolnost a spolehlivost, ale také na celkový vzhled plotu. Třetím neméně důležitým faktorem je pak samozřejmě cena. Možností je v současné době celá řada.
 •  
  Jak vybrat vhodný plot?

  Jak vybrat vhodný plot?

  Při výběru plotu je především vhodné se zaměřit na prvotní účel, kterému bude plot sloužit. Nejčastějšími důvody pro oplocení bývá zabezpečení pohybu, soukromí nebo majetku. Vedle toho můžeme plot využít jako samostatný estetický prvek v okolní scenérii, to se týká především živých plotů. Podle…
 •  
  Jak oplotit dům nebo pozemek

  Jak oplotit dům nebo pozemek

  Zásadní funkce plotu je ochrana pozemku a majetku na něm, zároveň vymezuje jeho plochu a dělí nás od sousedících pozemků. Plot nemusí plnit pouze jednu funkci, záleží na tom, zda náš domov odděluje od rušné komunikace, sousedovy zahrady nebo zemědělské či lesní krajiny. Před frekventovanou komunikací nás plot chrání nejen před zvědavými pohledy, ale také před hlukem, v sousedství s volnou krajinou by měl působit ekologicky, od sousedů stačí fyzické oddělení.
 •  
  Jak vybrat bránu nebo branku

  Jak vybrat bránu nebo branku

  Pokud jste se rozhodli stavět plot, pak zřejmě velmi brzy budete řešit i otázku, jakou bránu, nebo branku si vybrat. Jakmile budete nějakou kupovat, bude potřeba zohlednit více kritérií, a po prozkoumání všech údajů (materiál, vzhled, velikost) a zjištění, co všechno je v ceně (nosné sloupky, kování, zámek), si nějakou vybrat. V tomto článku Vám poradíme jak vybírat a na co si dát pozor.
 •  
  Výroba zahradních branek na zakázku

  Výroba zahradních branek na zakázku

  Vyrobíme Vám na míru zahradní branku s výplní z pletiva. Svou poptávku nám můžete zaslat e-mailem zde >>   Vzorové ukázky zahradních branek z pletiva:   Brána tr. na zakázku Brána dvojkřídlá zahradní s výplní z pletiva – na zakázku Brána dvojkřídlá zahradní s výplní z pletiva vhodná…